Neznámý zloděj se vloupal do škol, nic ale neukradl

10.10.2018
Ilustrační foto
Dne 5. října 2018 policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci krádeže ve stádiu pokusu a poškození cizí věci, ke kterým mělo dojít v době někdy od 4. do 5. října 2018 na dvou místech v okrese Opava. Dosud neznámý pachatel se vloupal do Základní školy a Mateřské školy Pustá Polom na ulici Slezská a také do Základní školy a Mateřské školy Raduň na ulici Gudrichova.

V obci Pustá Polom pachatel vypáčil okna jídelny a několik dveří v budově školy. Rozbil i skleněnou výplň jedněch dveří a prostříhal pletivo kovového plotu. Ačkoliv nic neodcizil, poškozením způsobil škodu převyšující 40 tisíc korun. V Raduni vypáčil zadní vchodové dveře, vnikl do tříd a kanceláře, kde opět nic neodcizil. Poškozením dveří způsobil škodu okolo 20 tisíc korun.

Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli podat jakékoli informace vedoucí ke zjištění osoby pachatele, aby je neprodleně sdělili telefonicky opavským policistům na čísle 974 737 651, policistům z Hradce nad Moravicí na čísle 974 737 731 nebo osobně na místních odděleních.  


Převzato ODTUD

Aktuálně z Opavska